Handel Bitcoinami wzrasta w Argentynie, Brazylia, ponieważ lokalne waluty osłabiają się

August 11, 2020 0 Comments

DeFi może być całym tym gniewem w crypto. Ale handlowcy w niespokojnych gospodarkach Argentyny i Brazylii wydają się zwracać do Bitcoin, ponieważ ich waluty słabną.

Argentyna i Brazylia zarejestrowały w tym roku nowe hity w tygodniowym wolumenie handlu Bitcoin.
Oba kraje stoją w obliczu poważnych kryzysów gospodarczych, zaostrzonych przez pandemię koronaawirusa.
Ponieważ lokalne kontrole walutowe utrudniają znalezienie schronienia w dolarach lub euro, handlowcy wydają się zwracać do Bitcoinu, aby chronić się przed rosnącą inflacją.
Podczas gdy DeFi może mieć niektórych handlowców marzących o skomplikowanych strategiach pożyczkowych i protokołach zarządzania, w niektórych częściach świata to wciąż Bitcoin obiecuje odporny na cenzurę sposób ochrony przed szybko rosnącą inflacją walut lokalnych.

Według ostatniego raportu firmy analitycznej Arcane Research, Bitcoin właśnie pobił rekordy cenowe w Argentynie, Brazylii i Turcji – ze wzrostem (w ujęciu fiatowym) odpowiednio o 169%, 20% i 5% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.
W rzeczywistości jednak statystyki te mówią znacznie więcej o niespokojnym stanie gospodarek tych krajów, niż o wzroście lokalnego zainteresowania kryptonimem. Ale jeśli chodzi o Argentynę i Brazylię, w szczególności wzrost lokalnego wolumenu handlu Bitcoinami sugeruje, że krypto może zyskać przychylność handlowców jako zabezpieczenie przed innymi instrumentami.

Top 5 krypto wiadomości i funkcje krypto w Twojej skrzynce odbiorczej każdego dnia.

Pobierz Daily Digest dla najlepszego rozszyfrowania. Wiadomości, oryginalne funkcje i wiele więcej.
Twój Email
Przyłącz się teraz
Zarówno Brazylia, jak i Argentyna doświadczyły już kryzysów finansowych na długo przed pandemią koronaawirusa, która tylko pogorszyła sytuację.

Finansowe zawirowania wywołane przez pandemię COVID-19, którą prezydent Brazylii zasugerował w maju, były tylko „małą grypą“, co doprowadziło do dewaluacji realnej (lokalnej waluty brazylijskiej) o ponad 30% w stosunku do dolara amerykańskiego. Stopy procentowe spadły również do historycznych poziomów 2% w skali roku, co spowodowało, że popularna strategia inwestowania w instrumenty o stałym dochodzie została odłożona na rzecz funduszy, akcji… a nawet, jak się wydaje, kryptokur walut.

Wolumen handlu Bitcoinami w Brazylii w 2020 roku. Źródło: Przydatne tulipany
Według danych z witryny metryki Useful Tulips, Brazylia właśnie nagrała ponad 700.000 dolarów w handlu Bitcoin w zeszłym tygodniu, nowy rok do daty wysoki.

Tymczasem Argentyna w zeszłym tygodniu przekroczyła 1 milion dolarów w tygodniowym wolumenie handlu Bitcoin, za dane z Useful Tulips, liczba nigdy wcześniej nie osiągnął przez przedsiębiorców w kraju.

Argentyna znajduje się obecnie w środku najgorszego kryzysu gospodarczego od dziesięcioleci, z dużą dozą winy.

Zarówno lewicowe rządy dynastii Kirchnerów, jak i prawicowe rządy od Menema do Mauricio Macri nie zdołały posunąć kraju do przodu. Obecny prezydent, Alberto Fernández, odziedziczył po byłym prezydencie Macri gospodarkę, która jest uważana za drugą, po Wenezueli, najbardziej nieszczęśliwą na świecie.

To właśnie na tym tle Argentyńczycy zdają się zwracać w większej liczbie do Bitcoinów jako potencjalnego sposobu na ochronę przed dewaluacją lokalnej waluty, biorąc pod uwagę, że lokalne przepisy uniemożliwiają im łatwy dostęp do walut obcych, takich jak dolary czy euro.